Sestdien par jauno Latvijas Studentu apvienības (LSA) prezidentu kļuva Latvijas Universitātes (LU) Juridiskās fakultātes topošais maģistrs un LU Studentu pašpārvaldes vadītājs Edvards Ratnieks
Viņa ievēlēšanai bija sasaukts īpašs ārkārtas kongress.
E.Ratnieks uz augsto amatu bija vienīgais kandidāts, un viņa uzdevumi būs īsā laikā izveidot sadarbību ar LSA valdi un citām ar izglītību saistītām institūcijām, kā arī aizstāvēt studentu intereses gaidāmajos strīdos par valsts budžetu, kuri solās būt karsti.
Iemeslu vidū, kādēļ izvēlējies kandidēt, E.Ratnieks minēja ne tikai aicinājumu no LSA pārstāvju puses, bet arī to, ka neviens cits nav pieteicies vadīt apvienību šajā grūtajā brīdī. Zālē gan izskanēja jautājums, vai līdzjūtība nav pārāk maza motivācija, lai kandidētu. E.Ratnieks atbildēja, ka kandidēšanas pieteikumu iesniedzis laikus, tas apliecinot viņa pārliecību par šo izvēli.
Par galvenajiem uzdevumiem savas prezidentūras laikā E.Ratnieks uzskata cīņu par valsts finansējumu izglītībai un LSA biedru un studentu apvienību savstarpējo attiecību uzlabošanu. Kā savu pirmo punktu prezidentūras darba kārtībā viņš minēja tikšanos ar izglītības un zinātnes ministru Rolandu Broku, lai runātu par valsts budžetu un izglītības finansējumu.
Jāatzīst, ka jaunā prezidenta CV nav gluži balta lapa. E.Ratnieks vadījis LSA juridisko virzienu, jau gadiem bijis aktīvs dalībnieks dažādos studentu semināros . Pierādījis sevi kā vadītāju pērnā gada 1.decembra studentu gājienā.
Tas, ka LSA prezidenta amatam bija izvirzīts tikai viens kandidāts, nebūt nenozīmēja nolemtu un iepriekš zināmu rezultātu. Proti, par E.Ratnieka kandidatūru kongresa dalībnieki varēja arī nenobalsot. Tad pēc nedēļas sasauktu nākamo ārkārtas kongresu, lai vēlreiz izskatītu prezidenta kandidātu pieteikumus. Ievēlēšana daļēji bijusi pārsteigums E.Ratniekam pašam. „Man bija aizdomas, ka manai kandidatūrai pastāvēja slēpta opozīcija. No valsts vadītājiem var daudz ko mācīties, un iepriekš sarunāts balsojums ir viena šāda iespēja. Esmu priecīgs, domāju, ka mana runa šo opozīciju salauza.”
Slēptā opozīcija, ja arī pastāvēja, balsojumā attaisnojās maz – pret nobalsoja 14 kongresa dalībnieki, par 98. E.Ratnieks iecelts amatā tikai līdz 2011.gada martam, kad gaidāms kārtējais kongress.
Iepriekšējais LSA prezidents Edgars Bērziņš 23.oktobrī, četrus mēnešus pirms prezidentūras beigām, paziņoja par atkāpšanos no amata.
Par to, ka vadīt LSA nav viegli, liecināja arī šīs organizācijas starptautiskā virziena vadītājas, bijušās LSA prezidentes Annas Cīrules uzruna kongresa dalībniekiem. Tajā viņa aicināja pārtraukt meklēt apvienības līderos nepilnības, kas viņu darbu neatvieglo, bet padara tikai grūtāku.
Zālē izskanēja arī komentārs par to, ka šajā mirklī nedrīkst jauno prezidentu atstāt vienu ar LSA karogu rokās.
Pēc vēlēšanu rezultātu paziņošanas notika jaunā prezidenta svinīga inaugurācija. Tajā jaunais LSA vadītājs deva svinīgu zvērestu. Aina šķita visnotaļ sirreāla – zvērestu viņš deva, metoties uz ceļiem, par prezidentu tika iesvētīts ar gluži īstu zobenu, kā filmās par bruņiniekiem. Uz šādas visai romantiskas nots kongress beidzās.
Raksta autors: Jānis Ancveirs, "Latvijas Avīze"
Raksts: Latvijas Avīze